green

Se afișează postările cu eticheta caise. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta caise. Afișați toate postările

duminică, 14 iulie 2013

Gem de caise













Pentru ca pietele abunda de caise m-am hotarat sa fac si eu ceva bun cu ele. Si ca sa ne bucuram si la iarna de aroma si parfumul lor m-am apucat de gem. A iesit un gem extraordinar de gustos pe care vi-l recomand si voua.

miercuri, 25 iulie 2012

Prajitura cu caise










          M-am intors dragii mei! Sper ca mi-ati simtit lipsa. Hai… macar un picut?... Ei bine, nu trebuie sa fiti suparati ca am tras chiulul de la bloguit vreo 2 saptamani, cred ca meritam si eu o scurta vacanta. Oricum nu a fost deloc o vacanta odihnitoare, ci mai degraba foarte activa, dar minunata. Nici nu stiu cum a trecut atat de repede.  

duminică, 26 februarie 2012

Bomboane din caise deshidratate











Pentru ca ne rasfatam destul cu mancaruri si prajituri de care gargarita noastra mica nu se poate bucura, din cand in cand mai trebuie sa-i pregateasca mama si ei ceva special. Fie ca gasesc retete speciale pentru copii, fie le adaptez, nu trece saptamana in care sa nu ii prepar ceva bun, pe langa mancarurile obisnuite. Asta este una din retetele adaptate, care a avut success si printre cei mari, nu numai printre piticele noastre, aici incluzand pe Ema, printesa mea, si pe Teo, cea mai buna prietena a ei.