Pentru ca pietele abunda de caise m-am
hotarat sa fac si eu ceva bun cu ele. Si ca sa ne bucuram si la iarna de aroma
si parfumul lor m-am apucat de gem. A iesit un gem extraordinar de gustos pe
care vi-l recomand si voua.
green
Se afișează postările cu eticheta caise. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta caise. Afișați toate postările
duminică, 14 iulie 2013
miercuri, 25 iulie 2012
Prajitura cu caise
M-am intors dragii mei! Sper ca mi-ati simtit lipsa. Hai… macar un picut?...
Ei bine, nu trebuie sa fiti suparati ca am tras chiulul de la bloguit vreo 2
saptamani, cred ca meritam si eu o scurta vacanta. Oricum nu a fost deloc o vacanta
odihnitoare, ci mai degraba foarte activa, dar minunata. Nici nu stiu cum a
trecut atat de repede.
duminică, 26 februarie 2012
Bomboane din caise deshidratate
Pentru ca ne rasfatam destul cu mancaruri
si prajituri de care gargarita noastra mica nu se poate bucura, din cand in
cand mai trebuie sa-i pregateasca mama si ei ceva special. Fie ca gasesc retete
speciale pentru copii, fie le adaptez, nu trece saptamana in care sa nu ii
prepar ceva bun, pe langa mancarurile obisnuite. Asta este una din retetele
adaptate, care a avut success si printre cei mari, nu numai printre piticele
noastre, aici incluzand pe Ema, printesa mea, si pe Teo, cea mai buna prietena
a ei.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

