Dragilor, nu stiu ce scuza sa mai gasesc
ca lipsesc din ce in ce mai mult de pe blog. Ori faptul ca este vacanta si am 2
copii solicitanti care atarna de poalele mele, ori ca am facut un drum pana in
minunata noastra Moldova, de care mi-era asa dor, si am lipsit motivat de acasa
si din bucatarie, ori cealalta pasiune a mea (crosetatul) care imi rapune stramura
de timp liber pe care o mai am. Si uite asa a trecut luna iulie, in care draga
Geta, cu a ei panseluta violet, m-a provocat culinar si careia ii raspund abia
acum cu aceasta reteta. Blogul care mi-a revenit mie a fost cel al Paulei, Enjoy dessert!, blogul meu preferat in ceea ce priveste deserturile, asa ca a fost
inca o ocazie sa imi rasfat ochii cu minunatiile pe care le face Paula.
Reteta de negresa pe care am ales-o este
una foarte simpla si rapida, dar pe cat de simpla, pe atat de gustoasa si de
aceea v-o recomand cu toata caldura. Va avertizez insa: daca credeti ca o sa
scapati doar cu o bucatica gustata, va inselati. Abia o sa va puteti opri din
mancat.





